Najbardziej spóźnialskie linie tramwajowe – wyniki ankiety

Na początku listopada na fanpage’u Czy wrocławskie MPK dziś już jebło? pojawiła się ankieta z bardzo prostym pytaniem: która linia tramwajowa jest najbardziej spóźnialska? Odpowiedzi udzieliło 457 osób. Każdy mógł wybrać jedną linię. Wyniki nie pozostawiły żadnych złudzeń – królowa opóźnień jest tylko jedna.

Czy jadę w prawo, czy w lewo – i tak Ci się spóźnię!

41,6% Korespondentów (190 głosów) stwierdziło, że najbardziej niepunktualną linią jest linia okólna 0P/0L. Mocno przyczynia się ona do niskiego zadowolenia podróżnych z usług MPK Wrocław. Nie pozostaje nic innego, jak przytoczyć parę uzasadnień:

  • Podczas 15 miesięcy korzystania z tej linii w latach 2017-2018 z przystanku Kościuszki tramwaje odjeżdżające między 7.30 a 8.45 odjechały punktualnie JEDENAŚCIE RAZY
  • 0 żyje własnym życiem, na przystanku Kościuszki od prawie 3 lat nie jeżdżą według rozkładu
  • Nie dość, ze spóźnialska to czasami 5 minut przed czasem odjedzie! A o czasie nigdy 🙁

Wiele osób pisało też, że ograniczenie do jednej linii to za mało. W przyszłym ankietach będzie możliwość wyboru większej liczby odpowiedzi.

Podium uzupełniają…

… ósemka i dwójka (odpowiednio 7,2% i 5,7% głosów).  W przypadku linii nr 8 uwagę zwraca jedna opinia: 8 z Nadodrza jeździ czasami, bo zazwyczaj to nie jeździ – faktycznie są aż takie problemy z tym tramwajem? Podobne uwagi kierowane są pod adresem linii nr 2: zdarza się, że w ogóle nie przyjeżdża. Niedobrze!

Które tramwaje były blisko sławy i chwały?

Poniżej lista linii tramwajowych, które zajęły zaszczytne miejsca 4-10:

4. Linia nr 17 (4,16% głosów)
5. Linia nr 9 (3,72%)
. Linia nr 5 (3,72%)
7. Linia nr 14 (3,5%)
. Linia nr 1 (3,5%)
9. Linia nr 10 (3,28%)
10. Linia nr 4 (2,41%)
. Linia nr 3 (2,41%)

Pozostaje mi życzyć jak najmniejszych spóźnień na Waszych liniach. W końcu dobrze byłoby, żeby rozkład jazdy nie był tylko pobożnym życzeniem, prawda?

Zdjęcia tramwajów pochodzą z oficjalnego fanpage’a MPK Wrocław.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *