Czy da się anulować mandat od Canarinhos? DA SIĘ!

Brak ważnego biletu przy spotkaniu z Canarinhos zazwyczaj kończy się mandatem – wiedzą o tym nawet dzieci w przedszkolu. Jeżeli jakiś cwaniaczek jeździ całe życie na gapę, to otrzymanie mandatu można nazwać ryzykiem zawodowym. Zdarzają się jednak przypadki, gdy zostaje dupnięta osoba regularnie wykupująca miesięczne, która zapomniała, że dzień wcześniej jej bilet stracił ważność. To sytuacja smutna niemal tak bardzo, jak śmierć Mufasy w Królu Lwie. Wydawałoby się, że wszelka nadzieja już umarła na śmierć i trzeba uszczuplić swój pugilares lub konto bankowe. Jest jednak światełko w tunelu!

Na skrzynkę mailową kontakt@jeblo.eu napisała Korespondentka imieniem Marcelina. Poniżej zamieszczam rozpiskę jej historii w punktach:

  • regularnie kupowała bilet miesięczny
  • jej bilet miesięczny wygasł 18-go lutego
  • zapomniała o przedłużeniu ważności biletu
  • 19-go lutego na swojej trasie napotkała Canarinhos i dostała mandat
  • w ciągu kilku dni zapłaciła karę w Biurze Obsługi Pasażera
  • następnie złożyła odwołanie od wezwania do zapłaty – załączyła swoją historię doładowań UrbanCard. Napisała też, że nigdy wcześniej nie otrzymała w MPK Wrocław żadnego mandatu.

Po mniej więcej dwóch tygodniach Marcelina otrzymała pisemko od MPK Wrocław. Jego skan (z zakrytymi danymi osobowymi) poniżej:

W ten oto sposób pieniądze wróciły na konto Marceliny. Jeżeli więc regularnie doładowujecie swój UrbanCard i dostaniecie mandat dzień po wygaśnięciu ważności biletu, to jest dla Was nadzieja na zwrot większości pieniędzy za mandat. Musicie wszystko skrupulatnie opisać i liczyć na przychylne oko osoby decyzyjnej.

A najlepiej regularnie ładujcie swoje bilety!


1 thought on “Czy da się anulować mandat od Canarinhos? DA SIĘ!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *